Diary

Preventivní vyšetření prsou…

9. 6. 2020

…Dnes ráno jsem ležela na lehátku, koukala do stropu, na hrudníku mě studila rosolovitá tekutina. A já si stále dokola opalkovala:” Nic tam nebude, nic tam nebude!”, jako by to byla kouzelná mantra. Asi minutu po té, co mne lékařka začala vyšetřovat, holčička přestala laškovat se sestřičkou a mlčky mě chytila za ruku. Přesně tak jako to dělávám já pro ni, když jsme u paní doktorky. A ja v tu chvíli jsem věděla, že to bude v pořadku. Ne kvůli mě, ale pro ni. Ona potřebuje zdravou mámu. A bylo!…

Celý tento příběh, pro mě se šťastným koncem, začal asi před třemi měsíci. Od té doby, co jsem se stala mámou, vnímám nejen zdravotní rizika citlivěji, více o nich přemýšlim. A to, co ve dvaceti okolo mě profrčelo jak rychlík, mi teď nedá klidně spát. Nejde jen o holčičku, ale i o mne samotnou, stejně jako o našeho tatínka. Bylo to myslim koncem února, kdy jsem se rozhodla, přestože to je nepříjemné, se objednat na preventivní prohlídku v Mamacentru. Naivně jsem si myslela, že hned následující týden to budu mít za sebou. Sestřička na recepci mi, ale vysvětlila, že musí dát přednost ženám s nálezem. Což je samozřejmě logické a mne samotnou  to mělo napadnout.

Začal červen a notifikace v telefonu mě upozornila, že za dva dny se blíží termín mého vyšetření. A já začala být lehce nervózní. A jak se blížil den prohlídky nervozita stoupala. Bylo pondělí ráno, uličnice se rozhodla ten den vstát už v pět hodin ráno, a já jse se strachem v podbříšku, připravovala snídani. Vše mi padalo z ruky, nemohla jsem se soustředit a doufala, že se mi za tři hodiny neotáčí svět vzhůru nohama.

Do ordinace jsme dorazily s 15 minutovou rezervou. A trechu jsem se bála, že bude vadit, že mám Aninku s sebou, protože mi den před vyšetřením vypadlo hlídání. Moje obavy byly neoprávněné, naopak:)… princezna se nejen v čekárně, ale i v ordinaci, stala zdrojem dobré nálady. Ale to zase předbíhám. Vyplanila jsem potřebné formuláře, zaplatila 800 Kč za zákrok (500 Kč mi dodatečně přispěla pojišťovna) a čekala, co bude dál. Uličnice nejprve seděla a koukala okolo sebe, postupně se okoukala a začali s ní šít všichni čerti. Vystřídali jsme všechny knížky, hračky a pastelky, co měla sebou v batůžku, aby jsme skončili u hry na honěnou po chodbě. Nebudu vám lhát, v tu chvíli bych ji nejraději popadla za ruku a odvedla někam hodně daleko. Přišlo mi nefér nechat veselou divošku běhat se smíchem okolo statečných žen, které čekaly mnohem těžší zákroky, než bylo mé vyšetření.

Naštěstí na nás asi po půl hodině přišla řada a moji zlost v očích vystřídala úzkost. Jak to vše probíhalo v ordinaci, jste si už přečetli na začátku. Já bych vám jen chtěla napsat, nepodceňujte preventivní prohlídky, i když je to nepříjemné, je to moc důležité! A všem bojovnicím držíme s princeznou palce!

You Might Also Like