Diary Uncategorized

Prázdniny chutnají po zmrzlině…

29. 6. 2020

Když se řekne prázdniny, vybaví se mi knížky Kluci, holky a Stodůlky, Spravná  pětka nebo Honzíkova cesta. Na jazyku mě pošímrá chuť sladkých třešní a všechny přichutě světa, které zmrzlina může mít.

Léto je magické období, kdy můžeme bosky běhat po loukách, poslouchat zvuky lesa, stavět přehrady z písku, plavat v řece  a zapomenout na to jestli je dopoledne nebo odpoledne. Večer, když se začne šeřit posloucháme kuňkání žab na nedalekém splavu. A s myšlenkou, že nemusíme jít ještě spát, pozorujeme do zlatova se opékající špekáčky na ohni. Ráno nás probouzí zpěv ptáků společně s vycházejícím sluncem, ktere nás šimrá pod nosem a my rádi vyskočíme z postele s předtuchou, že tenhle den bude zase stát za to.

Moc se těším až s holčičkou letos vyrazíéme do lesa na bouby a vratíme se s pusa od borůvek. Budeme hledat poklad, pouštět lodičky po potoce. Skákat šípky do bazénu a trénovat srdíčka, která jsme se naučili v lekcích plavání.  Brázdit řeku na lodi. Jezdit n a koloběžce a foukat odřená kolena. Sníme kopec ovocných knedlíku s tvarohem. Užijeme si léto na dvěstě procent.

Když jsem byla dítě, prázdninový čas s sebou vždy přinesl i nějakou moji osobní výzvu. Přejít v noci sama přee zhradu, přeplavat z jedné strany zátoky na druhou, nebo se naučit uvázat tkaničku:)….naše uličnice je na tyhle úkoly ještě malá, ale o svoji letní challange nepřijde:)…..a protože poslední dobou začala šidit čištění zoubků, objednala jseem ji nazuby.cz její první sonický kartáček, protože ten můj, dospělácký,  ji hodně zajímá:). Vybrali jsem růžový pro princeznu a jsem moc zvědavá, jestli nám tenhle zázrak moderní doby pomůže zdolat výzvu:).

Na závěr mám pro vás mini recept na naše oblíbené nanuky…je to opravdu jednoduché a máme je vždy v mrazáku, protože nejčastější slovo, které je teď u nás slyšet je zmrzlina:)…a maminky, jsou slazené jen kapkou  javororvého sirupu, ale mrňatům to říkat nebude;)

Aniččiny letní nanuky:

250 g čerstvých jahod , 125 g čerstvých borůvek, 125 g čerstvých malin – dávám co je právě v sézoně. A zatím jsme nenašli špatnou příchuť:)
250 g tvarohu
500 g jogurtu
vanilkový lusk
2 PL javorového sirupu

Rozmixujte ovoce do hladké konzistence. Smíchejte tvaroh, jogurt, vanilku a javorový sirup. Obě směsi z lehka spojte v jednu. Vložte do fomiček a dejte na 3 hodiny mrazáku. Hhotovo!

Užijte si léto vaše Černé Káče.

 

You Might Also Like