Diary Uncategorized

Kdo si hraje nezlobí..

1. 3. 2020

Hračky…přijde mi, že je to mezi maminkami stejně kontroverzní téma, jako třeba očkování😉…Plast nebo dřevo? Kolik je málo a kolik moc? Hračky na motivy dětských pohádek ano či ne? Odpovědi na to, co je správně u mě nehledejte🙃.  Já bych vám jen ráda představila ty hračky, které baví naši uličnici:). Jestli pro vás budou inspirací či ne, je jen ve hvězdách.

Každé dítě je jiné, jinak se vyvíjí a má jiné potřeby. Proto i výběr konkrétní hračky pro naše dítka je hodně individualní. Divoška na klasické hračky zatím moc není. Stále u nas frči především knížky, ale o těch nejoblíbenějších zase příště🙃. Dalsi na seznamu oblíbenosti jsou hry. Skladačky, přiřazovačky a navlikačky všeho druhu, témat a barev.

Obličeje, About Face, které Aninka měla schované v adventním kalendaři jsou pořád TOP stop:)…u mě už tedy méně😉. Na paty jim ale šlapou puzzlíky. Ty nejoblíbenější princezně přinesl Ježíšek. Jsou to Jumbo puzzle od značky Mudpuppy s tématikou zoologické zahrady. Za jejich největší výhodu považuju velikost jednotlivých kosků, ktzerá je okolo 11 cm a krásně tak padnou do dětské ručky. Holčička je už bravůrně dokáže složit i sama a určitě to nejsou poslední puzzle od této zančky.

V závěsu za skládačkami jsou hned tzv. navlíkačky, provlékací karty se zvířátky od mé oblíbené Wee Gallery. Nebo jak řikáme my s divoškou pletení svetrů😉. Když jsem tuhle hru kupovala nečekala jsem, že bude mít tak velký úspěch🖤….uličnice si na ní trénuje trpělivosti a šikovnost svých prstíků. Denně slýším:” Mami, pojď upletem zvířátkům svetr😊.”… ve finále upleteme svetr pro celou zvířecí rodinu a to já jsem přitom na pletení, hačkování, vyšívání a další podobné činnosti uplně levá😄.

Pexeso nebo také memo, patří u nás k velmi oblibéným aktivitám. Začalo to nevinně😉, jak už to tak většinou bývá, že ano😄. Přinesli jsme si domů reklamní pexeso. Nejdříve jsme si prohlíželi obrázky zvířátek, potom přiřazovali stejné dvojice a teď už mastíme pexísko pekně po paměti. A je jasné, že u jednoho jsme nezůstali. Máme jich plný kufřík, a to do slova a do písmene. Aby prcky pexeso bavilo, je důležité, vybrat ta s ilustracemi/obrázky, ktéré se dětem budou líbit. U nás najdete jak to s Pepinou, tak i např. to s fotografiemi dortů z cukrárny Skála😄. Aby jste neřekli, že vás u “d’ábelských” obrázků šidím😉, my v současné době pokukujeme po pexesu s emocemi od Moulin Roty.🖤 A pokud už vás nebavi jen klasické memo, zkuste loto. My jsme ta naše koupili ve Flying Tigru a nejen, že mají velký výběr za rozumnou cenu😄 a nádherné ilustrace. Jsou prakticky balené v kovových krabičká, což je ideální na cestu.

Barvy, barvy, barvičky…tím v současné době trápím naši Aničku…ona se ale nenechá. Pokud chce, dokáže poznat červenou, žlutou a modrou. Když se ale po desáte zeptám co je to za barvu, naschvál řeknou jinou😄. Aby to ale nebyla jen suchá teorie pořídili jsme domů nového dřevěného kamaráda ježečka. Didaktická hra Najdu barvu pomáhá Aničce nejen s poznáváním barev, ale rozvíjí i její jemnou motoriku, soustředěnost a pamět.

Ruku v ruce se skládačkami jdou i pastelky, omalovanky a samolepky. Samolepky konkrétně nejvíc. Mám pocit, že jsou doma snad uplně všude🙈… a pořád jich má holčička podle svého názoru málo. Proto jsem byla moc ráda, když jsem narazila na slupovací samolepky Funfair od Djeca. Tahle vychytávka funguje na principu elektrostatiky, takže drží na každém hladkém povrchu a můžete je tedy libovolně přemísťovat, přelepovat a vytvářet tak stále nové a nové příběhy. A to i díky dvoum pozadím, které v balení najdete společně se samolepkami.

A co právě frčí u vás doma? Budu ráda za kadou další inspiraci, než dorazí jaro a budeme moci vyběhnout na celý den ven. Hezký březen vaše Černé Káče

You Might Also Like