Diary

Repost: Kočárkový hejter

26. 2. 2020

Každé dítě je osobnost ať se nám to líbí nebo ne:). A mě se to vlastně líbí, přestože někdy nadávám. Jsem ráda, že naše holčička je paličák a stojí si za svým, i když je jí pouze 13 měsíců. A ano je pravda, že z toho někdy rostu stejnou rychlostí jak letní tráva po dešti. Ta již zmíněná paličatost má i hodně společného s příběhem o naší „nenávisti“ ke kočárku.

Když byla opička ještě v bříšku, těšili jsme se na dlouhé procházky s kočárkem. Ale človek míní, život mení a po porodu bylo všechno úplně jinak:). Jen samotné položení miminka do kočáru způsobilo peklo na zemi…trpělivě jsme to zkoušeli znovu a znovu a doufali, že si Anička nakonec jízdu v kočárku oblíbí. Ale nic se nezměnilo, jen z našeho kočárku se stále ozýval pláč a my jsme jak se říká vyměkli a přešli na nostíko. Ale abychom nehodili flintu do žita, naše procházky startovali jizdou na čtyřech kolech a po 20 minutách jsme přesedali na nostíko a tak pořád dokola.

Všichni mi říkali: „Počkej, to se zlomí, uvidiš po 3 měsících“. Ale ono se ani po těch 3 měsících nic neměnilo. A já jsem začala pomalu panikařit jak to budeme dělat v zimě. Přes moje černé scénáře to s nástupem zimy a přidáním fusaku do kočárku opravdu přešlo.  Najednou byl v kočáru klid a dokonce jsme mohli vyrazit i na hodinku a kousek ven, aniž bychom byli nuceni malým křiklounem opustit prostor kočáru. A já se začala pomalu tešit na jaro a na moje vytoužené procházky a pikniky.

Přišlo jaro a jako mávnutím kouzelného proutku, se s odebráním fusaku vše vrátilo do předzimních kolejí. Začali jsme tedy opět praktikovat naše kombo nosítko kočárek a závistivě pokukovali do cizích kočárků, kde vládl naprostý klid a mír. Jedna změna vlastně nastala, nikdo už nás nechlácholil, že to přejde:)…začali jsme se tedy upínat k variantě vyměny hluboké korbičky za sporťák. Výměna proběhla, ale u Aničky k žádně změně nedošlo.

Tak jsme pořád vesele nosili v nosítku, u toho zkoušeli kočár a vlastně jsme už žádnou změnu neočekávali. S příchodem léta jsme začali řešit dovolenou a možnost vyměnit kočár za skladné golfky. A tak jsem trochu hledali a žádné nesplňovali naše náročné parametry a protože máme doma kočárkového hejtra  nic nás do koupě netlačilo :).

Pak se ale na trhu objevil sportovní kočárek značky Thule Urban Glide II., který splňoval kritéria o kterých jsme si mysleli, že jsou nesplnitelná:). Nebudu vám zde vypisovat, co nás k jeho koupi vedlo nebo nevedlo, protože tento článek není recenzí na kočárek, ale o tom že máme doma toho již zmíněného kočárkového hejtra. Napíšu jen to, že já a Princ jsme s kočárkem spokojení (až na pár malých drobností, které se najdou vždycky). A náš malý hejter? V kočárku vydří 45 minut sedět a někdy zvládne i hodinku, ale s tím nám už většinou pomáhá jídlo a řvoucí decibely z písniček o Včelých medvídcích.

Co napsat závěrem? Ne, nezlomilo se to a myslím si, že už nezlomí:)! Doufám, že naše super nosítko to s námi ještě nějakou dobu vydrží a nebudeme muset pořizovat další:).

Hezké léto vaše Černé Káče

P.S.: Pokud vás zajímá ke kočárku něco konkrétního stačí napsat do komentářů a já ráda odpovím:).

Článek z  15. 7. 2018

You Might Also Like