Diary

Repost: 1. rok, 12 měsíci, 52 týdnů, 356 dní, 8 750 hodin…

15. 12. 2019

Ano, je ti rok a máme za sebou kopec nádherných chvil a zážitků, ale i řadů karambolů a unavených dní a nocí. Nic bych ale na našem společném soužítí jako rodina nezměnila. Stejně jako jsi se ty musela učit pás koníky, plazit nebo si sednout. I my s tátou se učíme být dobrými rodiči. Každý den objevuješ nové krásy světa a my zase přicházíme na nové způsoby jak tu pro tebe být, pomáhat ti ale i dobře tě vychovat. Nikdo z nás se nenarodil pefrektní, vlastně až na tebe ;).

Je to neuvěřitelné, ale je tomu už 12 měsíců, kdy se jedné horké noci nad Motolskou nemocnicí setkaly dvě bouřky a ty jsi přišla na svět. Často ve svém okolí slyším, že na porod se rychle zapomíná, že je ženský mozek tak naprogramovaný. Ten můj je asi porouchaný:). Stačí zavřít oči a vybaví se mi každá minuta té noci. Bolest, kterou jsem cítila při každé kontrakci. Tátovu bolest, kterou jsem mu způsobovala, když jsem se mu zakousla do ruky. Ale i tu, kterou jsem viděla v jeho očích, protože  se o nás obě moc bál. A tu tvou, když jsi bojovala za to, aby jsi už byla tady s námi. Když jsi se potom všem chytla táty za ruku, měla jsem pocit, že mi pukde srdce samou láskou a zároveň strachem. A tento pocit tam zůstal už napořád.

52 týdnů jsi moje malá holčička a já tvoje mámá, která nechodí do zaměstnání. Ano, když večer usneš a nebo si přes den dáváš šlofíčka, usedám k počítači a na 70% vypínám svůj maminkovský senzor a jsem zase ta holka, co miluje grafický design. Stejně jako ty mi dáváš tento můj osobní prostor, snažím se ho nechávat i já tobě, když se vydáváš prozkoumávat náš byt, nebo potřebuješ něco soukromého sdělit svým hračkám. Co je ale na těchto našich holčičích minutách nejkrásnější, je to, že obě dobře poznáme, že už toho bylo dost. A je třeba se pomazlit, vyrazit společně na prochajdu, přečíst si knížku, zaběhnout na houpačku a nebo si dát jahody. Protože tyto naše chvíle jsou to nejkrásnější na světě a za nic na světe bych je nevyměnila, ani za možnost narhnout nové logo pro Apple:). Protože ty jsi to naše největší životní dílo:).

Každý z 365 večerů usínám s pohledem na tebe. V hlavě si přehrávám vše, co jsme ten den spolu zažili, a jaký jsi udělala opět velký pokrok. A je mi trochu smutno z toho, že čas utíká tak strašně rychle a za pár let z tebe bude malá slečna, která už se nebude schovávat za máminu sukni. Doufám, nebo spíš si moc přeju, aby i když budeš mít svůj svět, máma a táta do něj vždy  budou patřit a budou první za kým potají přijdeš, abychom ti pofoukali bolísku nebo podali pomocnou ruku:).  Od toho tu jsme holčičku, a i když ti někdy budeme připadat staří, mimo mísu nebo nebudeme dost cool, tvoji rodiče budeme napořáda a budeme  stále milovat.

 8 750 hodin děláš mě a tátovi radost. 90% tohoto času jsme strávili spolu. Vždy když jsme byli pár hodin od sebe, byla jsi v té nejlepší společnosti. Ať už to bylo při objevování nových dobrodružství s tátou, když si máma potřebovala trochu odpočinout. Nebo když potřebovala být máma taky jen s tátou a o tebe pečovala babička. Všechna tato naše krátká odloučení jsi zvládla báječně. To já jsem byla ta fňukna, které chyběla její holčička:).

Aničko…máme tě s tátou oba moc rádi. A přejeme ti k prvním narozeninám ať se ti splní všechna tvá přání a vždycky budeš ta veselá opička, která na nás ráno vykoukne z postýlky.

Článek z  27. 5. 2018

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply