Diary

Ranní rutina s batoletem

10. 11. 2019

Ráno s batoletem…je jako jízda na horské dráze…přestoze se snažím neplánovat si nic před desátou hodinou ranní. Je to vždy závod s časem. A to i když nikam nechvátáme🙈…holčička je hned po probuzení plná energie a připravena na lumpárny. Na druhé straně jsem já, která se plouží ještě v polospánku bytem a se zalepenýma očima a chystá snídani, abych uličnici aspoň na chvíli zpomalila a mohla se maličko probrat😉…od stolu se přesouváme do koupelny, kde začiná ta práva divočina.

A protože je divoška, jako každé dítě, malá opička a potřebuje vyzkoušet všechno jako maminka, snažím se používat převážně přírodní přípravky…ale přiznám se, ze jsem ráda když stihnu použít aspoň čisticí balzám Tilia od české snačky Nobilis Tilia, kterým v rychlosti společně s kojacovou houbičkou přejedu tvář a zubní kartáček😉. A když už jde jak se říká z tlustých do tenkých, kašlu na balzám a jen vcukuletu použiji samotnou houbičku se zelený čaj, který chrání pokožku před vnějšími vlivy.

Zubní hygiena je u nás velmi oblíbená činnost😃 uličnice si ráda zoubky čistí i několikrát denně.🖤 Ráno a večer po její sólo akci přijde na řadu ještě mé došúrování za zpěvu písničky Když jde malý bobr spát. Proto když jsem pro holčicku vybírala kartáček, hledala jsem takový, který je šetrný nejen k zoubkům a dásním, ale i k životnímu prostředí. Takový nápor nevydrží totiž žádný kartáček dlouho;). Jsem tedy ráda, že jsem narazila na ten od Maistic s rukojeti ve tvaru dinosaura. Je vyrobený z bioplastu a přitom je dostatečně odolný. Jako bonus považuji štětiny z thajského bambusu, které jsou ošetřeny aktivním uhlím, které šetrně působí na dětský chrup a dásně a aktivní uhlí zároveň funguje jako přírodní bělidlo…

A teď se přiznejte, kdo nejedl jako dítě zubní pastu?😃…myslím si, že každým z nás to minimálně zkusil😃 , a i proto byl výběr vhodné pasty trochu oříšek. Nakonec vyhrála bio dětská zubní pasta od Lavery. Má jemnou ovocnou chuť, je bez oxidů titaničitého, barviv a flouridu, talže značka ideál😉 . Ještě by němečtí sousedi mohli přijít na to, jak zamezit každodennímu mytí zrcadla potom, co naše princezna dokončí ranní rutinu😉 .

A abych si na hlavě stihla vytvořit aspoň můj oblíbený Mama drdol…vytáhnu můj nevětší trumf z rukávu, kterým je krém od Dulcia. Teď na podzim konkrétně ochranný krém proti větru a chladu. Ano je to přípravek na obličej, ale abych indiánku zabavila, nechám ji si namazat i její oblíbená místa jako jsou kolena a pupík:)…A i přesto, že ji ve finále nechám zmatlat i můj obličej, odcházíme z koupelný za doprovodu řvoucího tygra, protože ona ještě chtěla namazat zrcadlo, ručník, hřeben a nejlépe i vanu. Co následuje potom raději asi nechtějte vědět, protože tance svatého Víta, jsou oproti oblékání naší holčičky vídeňský valčík:).

A jak probíhá ranní rutina u vás doma? Bojujete s čištěním zoubků? Je koupelná zapovězeným místem vaší domácnosti?

Vaše Černé Káče

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply